Rychvaldský spolek šachový 1945
díky podpoře města Rychvald
pořádá 9. ročník šachového turnaje
(který je zároveň přeborem okresu Karviná v rapid šachu)

SLEZSKÝ OPEN 2020

Datum konání:


sobota 15. února 2020


Místo konání:


Dům kultury Rychvald, Náměstí Míru 1609, Rychvald 735 32


Ředitel turnaje:


Bohdan Adamčík


Hlavní rozhodčí:


R1 David Šimon


Systém hry:


švýcarský systém na 9 kol, 2×13min. + 2sec. na tah, se zápočtem na FIDE rapid ELO a rapid LOK


Pomocné hodnocení:


při rovnosti bodů rozhoduje střední Buchholz, Buchholz, progress, počet výher, vzájemná partie, los


Časový plán:


07:00 - 08:45prezentace
09:00zahájení
09:15 - 12:151. - 5. kolo
12:15 - 12:45přestávka na oběd
12:45 - 15:156. - 9. kolo
15:30vyhlášení výsledků

Strava:


možnost zakoupení občerstvení přímo v bufetu, možnost objednání pizzy na 12:15


Přihlášky:


do 13. 2. 2020

nebo emailem na adrese: rychvald@rapidtour.cz
v přihlášce uveďte: jméno, oddíl, datum narození, rapid FIDE ELO


Vklad:


pro předem přihlášené hráče 80 Kč, nepřihlášení jednotně 120 Kč
pozor, omezená kapacita sálu na 114 hráčů, rozhoduje pořadí podání přihlášek


Ceny:


celkový cenový fond ve výši 8.500 Kč + věcné ceny


1. místo2.000 Kč
2. místo1.500 Kč
3. místo1.000 Kč
4. místo800 Kč
5. místo600 Kč
6. místo400 Kč
7. místo200 Kč
8. místo200 Kč


Nejlepší hráči v kategoriích do 1400, 1500, 1600, 1700, 1800, 1900, 2000, 2100, 2200 FIDE rapid ELO: 200 Kč


Věcnou cenu obdrží nejlépe umístěný junior, senior a žena.


Okresní přebor Karviná v kategoriích muž, žena, junior a žák: 300 Kč.


Ceny jsou garantovány a lze je sčítat.



Doprava:


Pro účastníky turnaje bude z Ostravy vypraven speciální autobus s odjezdy:


8.00Hrabůvka, zastávka „Poliklinika“, směr Poruba
8.10horní zastávka „Svinov mosty“, směr centrum
8.20zastávka „Sad Boženy Němcové“, za křižovatkou směrem na Muglinov

Odjezd autobusu zpět do Ostravy bude bezprostředně po vyhlášení výsledků turnaje. Cena dopravy tam i zpět je 20 Kč.


Zájem o dopravu autobusem uveďte v přihlášce.



  • Kraj Moravskoslezský
  • Ostrava!!!
  • A-Šachy

Seznam přihlášených účastníků:

#jménoFEDELOklub
1FMMalík, JanCZE2256Šachový klub HM Ostrava
2IMMichenka, JozefCZE2255Šachový klub Ostrava-Jih
3FMBřečka, IvanCZE2162TJ Ostrava
4Raszka, JanuszPOL2091Olimpia Goleszów
5FMSobek, JaroslavCZE2081Šachový klub Karviná
6Vysoglad, PetrCZE2068Tatra Kopřivnice
7Bureš, MartinCZE2051TJ Ostrava
8Řezníček, MarcelCZE2028ŠKTP Hrabyně
9Didi, JanCZE2014TJ Ostrava
10Cudnik, AndrzejPOL2006Rychvaldský spolek šachový 1945
11Kudla, RichardCZE2001ŠK Slavoj Poruba
12Miszczak, DariuszPOL2001Rychvaldský spolek šachový 1945
13FMČempel, JaroslavCZE1986ŠK Slavoj Poruba
14Urbaník, LukášSVK1971TJ Slávia CAISSA Čadca
15Dostál, RadimCZE1904ŠK Slavoj Poruba
16Cvik, ŠtěpánCZE1836ŠK Šenov
17Rychlík, ZdeněkCZE1694Sokol Dobrá
18Cyroň, KarelCZE1693ŠK Hošťálkovice
19Broskevič, LumírCZE1692ŠK Šenov
20Petrov, NikolajCZE1668ŠK Šenov
21Brzezny, PetrCZE1657Rychvaldský spolek šachový 1945
22Špála, JiříCZE1657Šachový klub Ostrava-Jih
23Opluštil, JiříCZE1637TJ Spartak Bílovec
24Matlocha, LubomírCZE1621Rychvaldský spolek šachový 1945
25Tkadleček, PetrCZE1599TJ Frenštát pod Radhoštěm
26Macura, JiříCZE1594
27Malina, RomanCZE1575ŠK Slavoj Poruba
28Štefan, AlešCZE1555Slovan Ostrava
29Schoffer, MartinCZE1544ŠK Šenov
30Chowaniec, ArturPOL1539KS Szachownica Rzeszów
31Dracka, AlexanderSVK1532
32Kotas, VojtěchCZE1531Slovan Ostrava
33Bohdal, KarelCZE1516TJ Spartak Bílovec
34Sputowski, JakubPOL1508AKS Mikołów
35Krygiel, RobinCZE1478TJ Slovan Havířov
36Boff, OndřejCZE1436TŽ Třinec
37Machura, JaroslavCZE1431
38Peterek, ZbyněkCZE1382TJ Ostrava
39Sakaev, KonstantinCZE1366TJ Ostrava
40Kopecký, MichalCZE1358TJ Hradec n/Moravicí
41Sudolský, JanCZE1355VOKD Poruba
42Sekanina, PetrCZE1353SK Slavia Orlová
43Pirhala, LadislavCZE1341Dynamo DP Ostrava
44Kubelka, JaroslavCZE1323TJ Fulnek
45Malik, VojtěchCZE1317TŽ Třinec
46Šeděnka, MilanCZE1288
47Hruška, StanislavCZE1287ŠK Šenov
48Beran, DanielCZE1183Rychvaldský spolek šachový 1945
49Boff, VojtěchCZE1082TŽ Třinec
50Martikán, JiříCZE1016
51Boff, ArnoštCZE0
52Robert, KozelskýCZE0Dynamo DP Ostrava

Historie turnaje:

rok účastníků vítěz FED ELO počet bodů
VIII.2019 95FMWiewióra, Eneasz POL2352  7½ z 9 tabulka
VII. 2018103 Tomaszewski, Kacper POL2152  8 z 9 tabulka
VI. 2017 94FMVesselovsky, Serguei CZE2402  7 z 9 tabulka
V. 2015 91GMKislinsky, Alexey CZE2468  7½ z 9 tabulka
IV. 2005 72FMMužík, Martin CZE2251  7½ z 9 
III.    
II.    
I.